Nadstandardní péče 2020/2021 – realizovaná za úplatu

Angličtina

Kurz angličtiny bude probíhat každé pondělí od 15:15 hod. do 16:00 hod.

Plavání

Bude probíhat každou středu od 23.19 do 2.12.2020.

Lyžování

Nadstandardní péče 2020/2021 – součást Školního vzdělávacího programu

Šachy

Aktivita bude probíhat od října, každou středu – v čase 13.00-14.00 hod. Nemusí se hlásit pouze nadané děti, je to pro všechny předškoláky, kteří si chtějí hrát. Všechny činnosti v této oblasti budou probíhat formou pohádky, pohybových her, zábavy – tak, aby vše bylo pro děti poutavé, hravé a radostné. Vyučovat bude lektorka ze Střediska volného času „Korunka“. Nechejte děti si rozvíjet paměť, logické myšlení, seznámit se s novou zábavou. Zájemci, hlaste se u třídních učitelek. Cena činí 100 kč.

Se Sokolem do života

Děti tříd Motýlci, Berušky a Cvrčci se zapojí do projektu rozvoje pohybových schopností dětí. Každé dítě bude mít svůj deníček, který bude sloužit jako průvodce projektem. Za každý splněný úkol si děti nalepí obrázek zvířátka do příslušného okénka a vidí tak, co mají za sebou a co je ještě čeká. Cena na celý školní rok činí 20 Kč.

Středisko přírodovědců

Výukové programy ekologické výchovy ve Středisku přírodovědců na Čkalovově ulici. V kurzech se děti formou vhodnou jejich věku seznámí s běžnými druhy rostlin, keřů, stromů a živočichů naší přírody. Proniknou do základů přírodovědy, ekologie, ochrany přírody, chovatelství. Součástí programů je vždy prohlídka expozic se živými zvířaty chovanými ve středisku – papoušci, hadi, ještěři, želvy, morčata, králíci a další. Mnohá zvířátka jsou kontaktní, děti si je mohou pohladit a více se tak s nimi seznámit. Cena na celý školní rok je 100 Kč.

Bruslení

Bude probíhat od října na zimním stadionu Sareza v Ostravě-Porubě. Aktivita, která je určena pouze pro předškolní děti, je hrazena Úřadem městského obvodu Poruba. Děti budou potřebovat teplé oblečení a rukavice. brusle a Přilby lze zdarma zapůjčit na stadionu. Zájemci se mohou hlásit na své třídě.

Keramika

Přihlášené děti chodit na keramiku do Střediska turistiky na ulici Bohuslava Martinů v O-Porubě. Pro práci se používá jemná keramická točířská hlína. Barevnou povrchovou úpravu děti nanášejí přímo na nevypálený výrobek pomocí engob (barvivo na surovou hlínu). Kapacita učebny je 16 dětí. Zájmci, hlaste se u třídních učitelek.