Nadstandardní péče

Šachy

Aktivita bude probíhat od 3.10. 2018 vždy ve středu,  v čase 13.00-14.00 hod. Nemusí se hlásit pouze nadané děti, je to pro všechny předškoláky, kteří si chtějí hrát. Všechny činnosti v této oblasti budou probíhat formou pohádky, pohybových her, zábavy – tak, aby vše bylo pro děti poutavé, hravé a radostné. Vyučovat bude lektorka ze Střediska volného času „Korunka“. Nechejte děti si rozvíjet paměť, logické myšlení, seznámit se s novou zábavou! Zájemci, hlaste se u třídních učitelek.

Fitness Friendly

Každé úterý od 2.10. budou děti ze tříd Amálka a Dráček pravidelně navštěvovat Friendly Fitness, kde si zacvičí.  Děti potřebují do sportovního vaku (batůžku) – tričko, kraťasy, příp.elasťáky a sportovní obuv. Pronájem prostor, trenéra, pitný režim a drobné občerstvení pro děti (ovoce) platí zřizovatel – ÚMOb Poruba.

Bruslení

Od listopadu budou předškolní děti chodit bruslit na zimní stadion Sareza. Potřebují teplé oblečení (kalhoty, bundu, zimní kombinézu  apod.), rukavice, helmu na ochranu hlavy (i cyklistickou), vhodnou tenkou čepici pod helmu (když bude zima). Brusle mohou mít vlastní nebo budou k zapůjčení na místě. Termíny bruslení se budeme dozvídat průběžně a informovat vás včas na webových stránkách nebo na nástěnkách v šatnách.

Keramika

Od ledna 2019 budou přihlášené děti chodit na keramiku do Střediska turistuky na ulici Bohuslava Martinů v O-Porubě (6 lekcí za 150 Kč). Pro práci se používá jemná keramická točířská hlína. Barevnou povrchovou úpravu děti nanášejí přímo na nevypálený výrobek pomocí engob (barvivo na surovou hlínu). Kapacita učebny je 16 dětí. Zájmci, hlaste se u třídních učitelek.

Pro rozvoj talentu dětí nabízí naše mateřská škola dětem doplňkové programy
– zájmové kroužky.
Tyto nadstandardní aktivity si děti vybírají podle vlastního zájmu.Tyto doplňkové programy jsou vhodné pro děti od pěti let. Rodiče mohou přihlásit své děti
koncem předcházejícího školního roku. Počet je omezen.
Programy probíhají zpravidla odpoledne pod vedením učitelek naší MŠ
nebo kvalifikovaných trenérů spolupracujících agentur.
Programy vedené našimi učitelkami jsou zdarma.
Programy vedené trenéry spolupracujících agentur jsou za úplatu.